Wizyta Minister Infrastruktury i Rozwoju Pani Marii Wasiak w IITD PAN

W dniu 28 lipca 2015 roku Pani Minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak wraz z Panią Poseł Aldoną Młyńczak odwiedziły Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu. Dyrekcja Instytutu wraz z grupą pracowników zapoznała Gości z działalnością naukową Laboratoriów Instytutu, ze szczególnym uwzględnieniem Laboratorium NeoLek - Doświadczalnej Onkologii i Innowacyjnych Technologii, które wchodzi w skład Zakładu Onkologii Doświadczalnej Instytutu.

W trakcie wizyty dr hab. Jacek Rybka, Dyrektor IITD PAN, przedstawił sylwetkę oraz plany rozwojowe Instytutu, po czym dr hab. Joanna Wietrzyk, kierownik Laboratorium Doświadczalnej Terapii Przeciwnowotworowej - wchodzącego w skład Laboratorium NeoLek - zaprezentowała Gościom pracownie Laboratorium, którego powstanie i wyposażenie sfinansowano w oparciu o fundusze projektu badawczego POIG. 02.01.00-02-073/09.

Laboratorium NeoLek opracowuje nowe substancje terapeutyczne i prowadzi badania przedkliniczne potencjalnych preparatów przeciwnowotworowych, zarówno we współpracy z partnerami jednostek naukowych jak i na zlecenie firm farmaceutycznych, chemicznych i biotechnologicznych.

 

IMG_8251_www.jpg IMG_8285_www.jpg IMG_8332_www.jpg
IMG_8346_www.jpg IMG_8357_www.jpg IMG_8360_www.jpg