Aktualności
[25.06.2015] Wykład Dr Anna Fiedorowicz

Zapraszamy na seminarium IITD 25 czerwca 2015 r. (czwartek), które odbędzie o godz. 9:00 w auli Instytutu, w czasie którego Dr Anna Fiedorowicz (Laboratorium Immunobiologii Molekularnej Nowotworów) wygłosi wykład pt.: "Wpływ hiperglikemii na profil sfingolipidów w mózgu – implikacje dla choroby Alzheimera"

Nowy konkurs KNOW

Informujemy, że przygotowywany jest kolejny konkurs KNOW w ramach poddziałania 1 - Dofinansowanie kosztów przygotowania i wydania publikacji naukowej pracownika. Zapraszamy do aplikowania w dniach od 29.06.2015 do 12.07.2015 r.

Arch Immun Ther Exp nadal na czele polskich periodyków naukowych z IF 3,17

JCI ogłosił wyniki rankingu w/g IF za rok 2014. Nasze czasopismo osiągnęło IF – 3,17.
Dalsze miejsca zajmują: J Physiol Pharmacol 2,386; Pol Arch Med Wewn 2,121; Arch Med Sci 2,030 i Acta Astronom 1,980.

Program III Forum Młodych Biotechnologów w IITD PAN

W wtorek 23 czerwca br. odbędzie się III Forum Młodych Biotechnologów w IITD PAN, sesja naukowa w czasie której studenci zaprezentują prace magisterskie wykonane w Instytucie, a także na wrocławskich uczelniach w roku akademickim 2014/15.
Zapraszamy!
Program

Zawiadomienie o wyborze Dyrektora

W wyniku konkursu Prezes PAN z dniem 15 czerwca 2015 roku powierzył dr hab. Jackowi Rybce funkcję Dyrektora Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu, na okres czteroletniej kadencji, do dnia 15 czerwca 2019 roku.

Konkurs na stanowisko doktoranta

Ogłoszenie

Konkurs na stanowisko adiunkta

Ogłoszenie    Wersja angielska

[10.06.2015] Wykład: „Lipopolysaccharide assembly: lessons learned from the topology of assembly proteins”

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN oraz Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej zapraszają na wykład „Lipopolysaccharide assembly: lessons learned from the topology of assembly proteins”, który wygłosi Miguel A. Valvano, M.D. Professor of Microbiology and Infectious Diseases Centre for Infection and Immunity, Queen's University of Belfast.

Wykład odbędzie się 10 czerwca 2015 r. (środa) o godz. 11:30 w sali nr 138 (I p.) Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu.

Ogłoszenie   CV M.A. Valvano

[23.06.2015] III Forum Młodych Biotechnologów w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczanej PAN

III Forum Młodych Biotechnologów w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczanej PAN, poświęcone prezentacji prac magisterskich wykonanych w roku akad. 2014/15 odbędzie się we wtorek, 23 czerwca 2015 r. Przewidujemy 10-minutowe prezentacje i 5 minut na dyskusję, a także wyróżnienie prezentowanych prac dyplomami IITD PAN.

Konkursy KNOW

Informujemy, że w zakładce KNOW znajduje się informacja o przygotowywanych w ramach wybranych poddziałań konkursach. Zapraszamy do aplikowania w dniach od 25.05.2015 do 7.06.2015 r.

dr Rafał Donczew został laureatem programu START – stypendia dla młodych uczonych

Miło nam poinformować, że dr Rafał Donczew został laureatem programu START – stypendia dla młodych uczonych.
Stypendium START przyznawane jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej najlepszym młodym naukowcom. Stypendia są dowodem uznania dla dotychczasowych osiągnięć naukowych oraz zachętą do dalszego rozwoju.

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Naukowa im. Jana Steffena dla dr inż. Magdaleny Milczarek

Z satysfakcją informujemy, że Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk w dniu 9 kwietnia 2015 r. przyznał Nagrodę Naukową im. Jana Steffena p. dr inż. Magdalenie Milczarek za wybitną pracę doktorską pt. Analogi witaminy D wzmacniają aktywność przeciwnowotworową 5-fluorouracylu w modelu raka okrężnicy.
Serdeczne gratulacje składa
Dyrekcja IITD PAN we Wrocławiu

Konferencja: Badania krwi czy "szaleństwo krwi"? 23/24 kwietnia 2015, Berlin

W dniach 23 i 24 kwietnia 2015 w Berlinie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt.: Badania krwi czy „szaleństwo krwi”. Działalność Ludwika Hirszfelda w kontekście historycznym. Konferencja ta organizowana jest przez Centrum Badań Historycznych PAN wraz z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN oraz Instytutem Historii Medycyny i Etyki w Medycynie Charité Berlin.
http://www.cbh.pan.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1&lang=pl

Program

[31.03.2015] Recenzja książki “Phage Therapy: Current Research and Applications”

Czasopismo Clinical Infectious Diseases opublikowało recenzję książki pt. „Phage Therapy: Current Research and Applications” pod redakcją Jana Borysowskiego, Ryszarda Międzybrodzkiego i Andrzeja Górskiego.
“All in all, Phage Therapy: Current Research and Applications is a valuable resource for anyone interested in phages’ biology and/or biomedical significance. Although phage therapy has not yet made the leap from niche treatment to mainstream medicine in most of the world, this book presents a compelling case that phage-based medicine is an idea whose time has come.” (Keen EC, Adhya SL. Review of Phage Therapy: Current Research and Applications. Clin Infect Dis. 2015 Mar 31. pii: civ257. doi: 10.1093/cid/civ257).

[09.04.2015] XXV otwarte spotkanie dydaktyczno-naukowe Komisji Przyrodniczo-Medycznej PAU we Wrocławiu i Miasta Wrocław

Z udziałem dr n. biol. Anny Grzegorzewicz z Colorado State University, Department of Microbiology, Immunology and Pathology, Fort Collins, USA

Tytuł wykładu: "Leki przeciwgruźlicze o nowych mechanizmach działania”.
Wykład dedykowany pamięci prof. Ludwika Hirszfelda w ramach obchodów „Roku Hirszfelda”.

Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2015 roku o godz. 13.00, w Sali im. Stefana Ślopka w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN im. Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu,
ul. Rudolfa Weigla12

Zaproszenie Streszczenie CV

Konkurs na stanowisko asystenta w Laboratorium Immunologii Molekularnej i Komórkowej

Ogłoszenie

Konkurs anulowano

Nagroda naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w zakresie nauki o materiałach: zaproszenie do konkursu

Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce we współpracy z przedsiębiorstwami SAINT-GOBAIN, EDF, AREVA, DCNS i THALES Alenia Space ogłaszają konkurs „Marie Skłodowska-Curie”, w którym zostaną nagrodzeni polscy naukowcy prowadzący badania materiałowe.

[26.01.2015] Konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu

Ogłoszenie

Miło nam poinformować, że Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów przyznał dr inż. Annie Jarząb z Laboratorium Mikrobiologii Lekarskiej Nagrodę Naukową im. Prof. Edmunda Mikulaszka (II stopnia).

Poszukiwani kandydaci do prowadzenia badań w Laboratorium Biologii Molekularnej Mikroorganizmów

Ogłoszenie

[10.11.2014] Konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu

Ogłoszenie

[09.10.2014] Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Ludwikowi i Hannie Hirszfeld

Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Ludwikowi i Hannie Hirszfeld, która odbędzie się w dniu 9 października 2014 roku o godz. 9:30, przy ul. Wittiga 11.
W dniu uroczystości o godz. 8:40 pod nasz Instytut będzie podstawiony autokar dla wszystkich osób, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości. Po zakończeniu uroczystości o godz. 10:00, powrót autokarem do Instytutu.
Więcej informacji

DESIGN THINKING WEEK w Polsce, IITD PAN oraz EIT+

20-24 października 2014

Dołączcie do nas na warsztatach kreatywności!

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w IITD PAN

19-24 września 2014
Program   Galeria ze zdjęciami

Informacje n/t czasopisma instytutowego Archivum Immunologiae et Therapiae Experimentalis

Zgodnie z opublikowaną pod koniec lipca b.r. listą JCR czasopism naukowych za rok 2013, czasopismo Archivum Immunologiae et Therapiae Experimentalis wydawane przez Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN – ze współczynnikiem wpływu IF równym 2,818 - znalazło sie na pierwszym miejscu spośród wszystkich 129 polskich czasopism, indeksowanych przez Thomson-Reuters.

Rok Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu

Od czerwca 2014 do maja 2015 trwa we Wrocławiu rok jednego z najwybitniejszych polskich uczonych.
Rok Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu.

KNOW-y wybrane

Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN, jako członek Wrocławskiego Centrum Biotechnologii uzyskał status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego.

Obchody 60-lecia Instytutu i 60-lecia śmierci profesora Ludwika Hirszfelda

2-3 czerwca 2014r.
Program